Розпорядження № 158 від 31.03.2020 "Про затвердження Плану організаційних і практичних заходів щодо запобігання виникненню лісових пожеж у пожежонебезпечний період 2020 року".

wym-1588947472746

/Files/images/IMG_8222.jpeg

З року в рік непоправної шкоди лісам завдають лісові пожежі. Великі втрати зазнають господарства нашої області. Пожежі спричиняють зміну порід рослинного покрову, сприяють водній та вітровій ерозії, погіршують режим стоку рік – у вологих містах лісів виникають інтенсивні процеси заболочення. Таким чином, змінюється флора, фауна, структура всього біоценозу.

Лісові пожежі володіють серйозними вражаючими факторами, основними з яких являються: висока температура, задимлення великих районів, ураження окисом вуглецю людей і тварин, негативну психологічну дію на людей. Особливо небезпечні пожежі літом в суху спекотну погоду.

Заходи пожежної безпеки

В таку жарку пору не слід розводити вогнища, але, якщо виникла необхідність, то треба на відстані 50 м від хвойних дерев розчистити для нього місто від трави і сухого бруду. Щоб загасити вогнище, його засипають землею або піском, заливають водою. Необережно викинутий палаючий сірник або цигарка можуть привести до великої пожежі. Забороняється розводити вогнище поблизу від поля, де колоситься пшениця або збирають урожай. Треба пам`ятати, що в цей час вогонь розповсюджується дуже швидко і загасити його буде важко. Забороняється підпалювати суху траву по канавам, ярам, на полянах та залізнично-дорожніх насипах, сухий очерет в руслах рік та водоймищах. Дуже часто причиною пожежі становляться діти. При пожежі дзвонити по телефону 101, мобільний 101.

Кiлькiсть переглядiв: 28